29 lutego 2020 –WARSZTATY Z WYCINANKĄ

Na spotkaniu poprowadzonym przez nasza koleżankę Renatę Kopić-Sądel ze Złotowa, mogliśmy zapoznać się jak warsztatowo podejść do wykonania własnych pomysłów, jakich użyć narzędzi oraz jakiego papieru do tego najlepiej używać. Uczestnicy warsztatów mieli okazję również zobaczyć zabytkowe prace z 1938 roku przywiezione jako ciekawostka przez Wandę Dyllę  a także zmierzyć się z zadaniem stworzenia własnej wycinanki.

Walne Zgromadzenie 2020

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO w Pile w tym roku odbyło się 25.01.2020 .  Na zebraniu było nas 12 osób na 19, reszta nieobecna była z ważnych przyczyn zdrowotnych lub rodzinnych.

Na początku uczciliśmy minutą ciszy odejście śp. Edwarda Cupera,  najstarszego z członków JELO. Następnie zebranie odbyło się według porządku obrad zatwierdzonego gremialnie przez całe Zgromadzenie.

Salon Pilski

3 stycznia 2020 r. SALON PILSKI’2019. Jak co roku w grudniu w pilskim BWA i UP odbywa się Salon Pilski, w którym  biorą udział m.in.  nasze członkinie.  W tym  roku  ze względu na zawiłości ze świętami , wernisaż odbył się 3 stycznia. Swoje prace zaprezentowały Hania  Lastowska Semrau i Bogusława Różańska a także była członkini Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO - Danusia Szymaś.