13 marca 2021r. Warsztaty z orgiami.

3 marca 2021r. spotkaliśmy się  w Labiryncie PSM L-W w Pile , aby przypomnieć sobie technikę orgiami. Wybrałyśmy sobie (bo byłyśmy w gronie samych kobiet ) temat ozdób wielkanocnych a ściśle to:  koszyczki, króliczki i żonkile.

W związku z nasileniem się pandemii, postanowiliśmy warsztaty wykonać hybrydowo tzn.  Tylko część nas przyszła na spotkanie do labiryntu, a część z nas zadeklarowała się  popracować one line.

Wcześniej  do wszystkich członków wysłane zostały linki z instruktażem poszczególnych wytworów , aby można było przyjrzeć się jak krok po kroku należy je wykonać.

Koszyczki bardzo szybko zostały wykonane, trudniej było wykonać króliczka i żonkila, natomiast dużą frajdę miałyśmy z wykonania świątecznego kogucika.

 

27 luty 2021r. Warsztaty z techniką reliefu o efekcie metalu.

Tym razem , tzn. 27 lutego 2021r. na spotkaniu w Galerii LABIRYNT PSM L-W w Pile „rozgryzałyśmy” technikę reliefu o efekcie metalu.

W jej tajniki , którą , po udzieleniu  nam krótkiego instruktażu, pojęłyśmy w mig, wprowadziła  nas kol. Sławka Lewińska.

Następnie (wykorzystując potrzebne materiały typu : kleje, pędzelki, folie aluminiowe, plasteliny, tekturki i inne) przystąpiłyśmy do wykonywania swoich prac.

„Efekty” zajęć okazały się imponujące, a dowodem tego są poniższe fotki (czy zdjęcia  - jak wolisz).

 

Warsztaty z techniką pergamano

6.02.2021 r. o godz.10.00 w Galerii „Labirynt”  odbyły się - warsztaty z użyciem kalki i sztyftu kulkowego techniką pergamano . Zajęcia przygotowała Bogusława Różańska, która wcześniej wysłała linki do filmików instruktażowych pokazujących charakterystykę techniki.

Potrzebne  były specjalne kalki techniczne o gramaturze 100g , wypisane pióro kulkowe oraz narzędzia do wytłaczania (takie jak do paznokci) oraz podkładka. Na zajęciach było 6 osób , które z zainteresowaniem poznawały technikę pergamano  i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami wykorzystywania narzędzi i technik wyciskania rysunku. W przerwie zajęć był czas na obejrzenie wystawy Małgorzaty Borsukiewicz i jej synowej - pilskich artystek. Były to obrazy w większości akrylowe w stylu Gustava Klimta oraz stylowe krzesła  zdobione malarstwem Małgosi.  Na zakończenie wykonana została mini wystawka prac wykonanych podczas spotkania.

Strona 1 z 65

Go to top