19 XI 2022 r.  warsztaty z „Aniołkami”

19 listopada  o godz. 10:00 odbyły się warsztaty z „Aniołkami z makramy”, które poprowadziła nasza koleżanka Regina Ankiewicz.  Aby wykonać  makramowego aniołka ze sznurka, potrzeba było chęci  i sprawnych rąk  a do tego dodatkowo najlepiej sznurka bawełnianego (przynajmniej 2-3 milimetrowego), drewnianych koralików na główki, szydełka do przetykania sznurka i ewentualnie specjalnej szczotki do rozczesywania włosia.  Dziewczyny stanęły na wysokości zadania , a oto plon warsztatów, widoczny na poniższych zdjęciach.

Udział w konferencji o lesie

Udział Stowarzyszenia JELO w panelu wystawowym i konferencji  zorganizowanym przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra, Nadnotecki Instytut UAM w Pile i Nadnotecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile pn. „ SKARBY W LESIE – przyroda, kultura, historia.

Mieliśmy okazję, jako stowarzyszenie, wziąć udział w wydarzeniu, które miało nam pokazać w przygotowanej konferencji, spektrum relacji „Las i Człowiek: wyzwania w kontekście różnych oczekiwań społecznych oraz zmian klimatu”. Była to też możliwość sprawdzenia swojego zdrowia w panelu medycznym, ale przede wszystkim zaprezentować wśród innych wystawców stowarzyszeń senioralnych, twórczość naszych koleżanek: Reginy Ankiewicz i Sławomiry Lewińskiej.

Renia wystawiła obrazy malarskie w technice olejnej i akwareli oraz przepiękne, o różnej funkcji dekoratorskiej, frywolitki. Sławka natomiast urzekła zwiedzających swoimi wytworami ceramicznymi.

 

6 października, 2022 w Galerii „Labirynt” Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej odbył się Finisaż

6 października 2022 w Galerii „Labirynt” Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej odbył się Finisaż wystawy Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO w Pile pn. „Jak słońce barwi kwiaty, tak sztuka nadaje kolor życiu”, pomyślany jako pożegnanie lata i zarazem zakończenie wystawy której wernisaż odbył się miesiąc wcześniej czyli 8 września. Było to już trzecie przedsięwzięcie związane z tą wystawą – drugim był montaż słowno – muzyczny przygotowany dla uczniów z Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile, a który odbył się 4. października br. i poświęcony C. K. Norwidowi a zarazem prezentacji twórczości i działalności Stowarzyszenia JELO. Do finisażu i montażu o Norwidzie przygotowywaliśmy się w sobotę, poprzedzającą te wydarzenia. Należało przygotować elementy dekoracji oraz materiały do warsztatów plastycznych. Trzeba powiedzieć, że „Grupa Aktywna” bardzo się spisała, szczególnie w przygotowaniu stanowisk do działań plastycznych, a później w ich uporządkowaniu po zajęciach. Tak wielkie przygotowania miały sens, ponieważ jednym z głównych celów stowarzyszenia jest zachęcanie i propagowanie aktywności artystycznej wśród osób w różnym wieku, w tym przypadku chodziło nam o działania plastyczne. Zaproponowaliśmy na zakończenie wystawy, happening z warsztatami malarskimi dla dzieci i ich rodziców. Forma finisażu zdobyła aprobatę zarówno dzieci, jak ich opiekunów, dzieci pozytywnie odpowiedziały na ankietę przygotowaną przez nas. Cieszyły się również wystawką swoich prac. Niespodzianką był poczęstunek słodyczami, który umilił czas spędzony podczas zajęć artystycznych.

Strona 1 z 73

Go to top