Wycieczkę do Warszawy na wystawę „Sztuka widzenia – Nowosielski i inni”, zorganizowaliśmy według harmonogramu naszego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO w ramach wieloetapowego projektu społeczno – kulturalnego, obejmującego kilka form artystycznych „W dialogu z Jerzym Nowosielskim”. Oczywiście oprócz wyżej wymienionej wystawy mieliśmy możliwość skorzystania z wystaw w Muzeum Narodowym oraz część z nas z wystawy „Frida Kahlo. Życie Ikony – BIOGRAFIA IMMERSYJNA”.
Plan wycieczki był bardzo napięty, bo w Warszawie byłyśmy od 15:14 w piątek do 18:26 w sobotę. Opłacało się, bo duchowo wzbogacone zostałyśmy o przeżycia w spotkaniu ze sztuką. Zainteresowanie nasze wzbudziła m.in. sztuka gotycka, która w naszym przypadku bardzo dobrze łączyła się z ikonograficzną sztuką Nowosielskiego. Sztuka 2. Połowy XX wieku wywarła na nas wielkie wrażenie, a szczególnie inne możliwości przetwarzania rzeczywistości na język pozawerbalny, uproszczony lub bardzo symboliczny. Dla naszych tegorocznych zamierzeń ważna jest też sztuka związana ze Stanisławem Wyspiańskim i jego epoką, która posiada wiele interesujących nas także wątków patriotycznych.
Wycieczka udała nam się również dzięki naszej koleżance Aleksandrze, która zaopiekowała się nami i naszymi bagażami, pokazała odpowiednią komunikację do hotelu oraz interesujących nas różnych miejsc w Warszawie a także ciekawych miejsc posiłku. Dziękujemy Olu.